Szybkie i bezpieczne płatności są potrzebne nie tylko sklepom internetowym. Jeśli oferujesz usługi przez internet, chcesz sprzedać własny e-book lub kilka produktów, z pewnością przyda Ci się prosty sposób na szybkie płatności.

Nie musisz znać się na programowaniu. Nie musisz wynajmować programisty, dewelopera ani innego „informatyka”, aby skonfigurował płatności na Twojej stronie z usługami lub w mini-sklepie internetowym. Ba! Sposób, który zaraz Ci przedstawię możesz wykorzystać nawet nie mając własnej strony internetowej!

Ten sposób to linki do płatności w systemie Tpay. Mówiąc najkrócej: będąc klientem Tpay możesz w każdej chwili wygenerować link. Wystarczy wpisać kwotę, opisać czego dotyczy i zatwierdzić. Następnie możesz wkleić taki kod przy opisie produktu lub usługi na stronie internetowej. Ale nie musisz!

Link do wpłaty możesz przesłać klientowi mailem, przez Messenger lub inny komunikator. Ten link jest unikalny i prowadzi tylko do płatności za Twój konkretny produkt lub usługę. Osoba, która dokonuje płatności, podaje swoje podstawowe dane, więc będziesz wiedzieć, kto dokonał zakupu.

Czy możesz to zrobić już teraz? Hm… Proszę o odrobinę cierpliwości. Chodzi o pieniądze i o bezpieczne płatności, dlatego na początek trzeba Cię zidentyfikować, aby mieć pewność, że pieniądze Twoich klientów będą bezpieczne. W tym celu zarejestruj się na stronie Tpay. Proponuję, abyś zrobił/a to wykorzystując poniższy link afiliacyjny, ponieważ dzięki temu prowizja za pobrane płatności wyniesie tylko 1,3% wartości transakcji.

Kliknij po niskie prowizje – https://register.tpay.com/?offer=u9BjN

Po rejestracji oraz po weryfikacji Twojej firmy, możesz działać!

  • Wejdź w zakładkę: Linki do płatności
  • Uzupełnij dane takie jak: „kwota zakupu” czy „opis płatności” (czyli czego dotyczy płatność)
  • Jeśli link jest generowany już dla konkretnego klienta, wpisz jego dane – jeśli nie, pola dotyczące płatnika pozostaw puste
  • Jeśli chcesz, by link był dostępny tylko przez jakiś czas, zaznacz opcję „odnośnik jest ograniczony czasowo” i wpisz datę ważności. Nie musisz tego robić.
  • Po kliknięciu w zakładkę „więcej”, wchodzisz ustawienia zaawansowane. Możesz tam podać adres strony, na którą klient zostanie przekierowany po dokonaniu płatności (np. strona z podziękowaniem).

Pod uzupełnionym formularzem znajdziesz gotowe linki:

  • Długi link do płatności, gdzie w treści jest zawarty opis produktu lub usługi (klient ma pewność, za co płaci)
  • Skrócony link płatności (jest krótszy, więc łatwiej go przepisać, nawet ręcznie)
  • Kod przycisku do płatności, który możesz wkleić na swojej stronie internetowej pod opisem produktu lub usługi.

Prawda, że proste?

Gdy Twój klient kliknie w link, zostanie przekierowany na taką stronę:

 

Po uzupełnieniu danych klient zostanie przekierowany na stronę do finalizacji zakupu w wybranym przez siebie banku. Może też zapłacić blikiem. W momencie, gdy klient dokona wpłaty, Ty otrzymasz wiadomość e-mail od Tpay. W ustalonym okresie (termin wyznaczasz samodzielnie, może to być np. raz w tygodniu), zebrane środki (pomniejszone o prowizję) są przelewane na Twoje konto

Oczywiście w Tpay możesz też wykonać pełną implementację płatności w sklepie internetowym i jeśli posiadasz więcej niż kilka produktów, zdecydowanie warto się tym tematem zająć. Wtedy także możesz skorzystać z linku afiliacyjnego i cieszyć się niskimi prowizjami. Jeśli jednak sprzedajesz szkolenia, konsultacje lub napisaną przez siebie książkę, prosty link do szybkich płatności sprawdzi się równie dobrze, a przy tym okaże się bardzo prosty do skonfigurowania. 

Zarejestruj się tutaj