Kto kiedykolwiek próbował samodzielnie wyliczyć wynagrodzenie pracownika, ten wie, że nie jest to sprawą łatwą. Istnieje jednak program, który bezbłędnie wyręczy nas w tym zadaniu. Na dodatek przy jednym lub dwóch pracownikach z programu można korzystać bez opłat.

Poprawne obliczenie wynagrodzenia netto i brutto pracownika oraz należnych od tegoż wynagrodzenia składek i podatków może przyprawić o ból głowy. Wiem, bo próbowałem.

Choć wspierałem się przy tym kilkoma kalkulatorami dostępnymi na różnych stronach internetowych, w każdym z nich poszczególne składniki wynagrodzenia i związanych z nim kosztów składkowo-podatkowych wychodziły nieco inne!

Skończyło się na tym, że aby prawidłowo obliczyć wszystkie składowe wypłaty dla jednej tylko osoby, musiałem zamówić konsultację w biurze rachunkowym. Wtedy nie było bowiem jeszcze programu 360 Kadry i płace…

Narzędzie dla każdego, kto zatrudnia pracowników

360 Kadry i płace to program online, a więc można z niego korzystać z dowolnego urządzenia i z dowolnego miejsca na świecie. Nie musimy pobierać żadnych plików ani instalować czegokolwiek na komputerze.

Program został przygotowany z myślą o przedsiębiorcach, którzy zatrudniają kilkunastu, kilkudziesięciu i więcej pracowników, jednak można z niego korzystać również wtedy, gdy zatrudnia się jedną czy dwie osoby. Właściciele najmniejszych firm z pewnością docenią fakt, że przy dwóch pracownikach z programu można korzystać za darmo. Dopiero przy zatrudnieniu trzeciej osoby pojawi się konieczność wyboru płatnego abonamentu. Ceny są jednak rozsądne i zaczynają się od 49 zł netto miesięcznie.

Nie tylko wynagrodzenia

Twórcy programu zapowiadają, że tworząc system, duży nacisk położyli na maksymalnie uproszczoną obsługę. Co ważne, program jest zgodny z Polskim Ładem i wszystkimi aktualnymi przepisami – uwzględnia także przewidziane prawem ulgi podatkowe dla pracowników.

I tak na przykład, dodając do systemu dane pracownika, wystarczy wybrać okres, w którym ulga ma być stosowana oraz rodzaj ulgi, np. ulga dla osób 60/65+,  ulga na powrót, ulga 4+, a dalej już program zadba o poprawne wyliczenia. Nie będzie liczył podatku dochodowego dla pracownika z przysługującą mu ulgą, dopilnuje, aby pracownik nie przekroczył limitu, a przychód oraz składki związane z ulgą wykaże w deklaracji podatkowej.

W program wbudowany został edytor informacji podatkowych, w którym można ewidencjonować dane podatkowe oraz te dotyczące składek ZUS pracownika. Jeśli pracownik korzysta ze specjalnej ulgi, program uwzględni dane w ewidencji. Jeśli stosowana jest standardowa ulga podatkowa oraz standardowe koszty uzyskania przychodu, ewidencjonowanie nie będzie potrzebne.

Edytor pozwala na uwzględnienie szczególnych sytuacji, choćby rezygnacji z ulgi dla młodych. Pozwala także na zastosowanie podstawy emerytalno-rentowej uzyskanej u innego pracodawcy.

Jakie funkcje ma program 360 Kadry i płace?

Program 360 Kadry i płace pozwala prowadzić pełną ewidencję pracowników oraz ich wynagrodzeń, niezależnie od tego, czy zatrudniamy jedną, 50 czy 100 osób. W każdym przypadku system powinien okazać się wygodny w obsłudze, a twórcy zapowiadają również nieustające aktualizacje, i to nie tylko pod względem prawno-podatkowym. Na przykład – system będzie zawierał stale aktualizowaną listę urzędów skarbowych.

Wśród funkcjonalności programu znajdziemy ewidencje:

  • danych kontaktowych
  • informacji podatkowych i ZUS
  • potrąceń
  • doświadczenia zawodowego
  • wykształcenia
  • członków rodziny
  • absencji
  • płacową.

Program automatycznie przeliczy listę płac, uwzględni odpowiednie podatki, składki, potrącenia i oczywiście poprawnie wyliczy wynagrodzenie netto uwzględniając wszystkie te składowe.

Urlop, choroba, ekwiwalent za niewykorzystany urlop – skomplikowane algorytmy nie muszą Cię interesować. Program 360 Kadry i płace wyliczy odpowiednie należności dla pracowników.

Nie musi Cię także stresować Platforma Usług Elektronicznych ZUS. Wbudowane w program funkcje importu zwolnień lekarskich, eksportu Z-3 oraz dokumentów zgłoszeniowych i rozliczeniowych pomogą ostudzić Twoje emocje.

Warto wspomnieć, że ze względu na to, iż jest to oprogramowanie online, ma ono niewielkie wymagania sprzętowe. Z systemu można korzystać praktycznie na każdym urządzeniu z przeglądarką internetową i dostępem do internetu. Użytkownicy będą mieli do dyspozycji bezpłatne wsparcie online oraz telefoniczne.

Program 360 Księgowość będzie dostępny już w październiku. Kto jednak już teraz zapisze się na newsletter, może uzyskać 30% rabatu na wybrany, roczny pakiet programu! Aby mieć możliwość skorzystania z promocji, wystarczy zapisać się na stronie:
https://www.360kadryiplace.pl/

 

 

Artykuł powstał w ramach współpracy komercyjnej z Merit Aktiva Sp. z o.o.