To pierwszy wpis na moim nowym blogu, chciałbym więc napisać trochę o tym, czego możesz się spodziewać, jeśli zechcesz go obserwować.

Tak naprawdę nie wiem jeszcze, w którą stronę blog się rozwinie, ale mogę napisać o swoich wstępnych założeniach i inspiracjach.

Jestem zafascynowany blogami marciniwuc.com oraz jakoszczedzacpieniadze.pl. Podziwiam ich autorów, którzy o finansach potrafią pisać w bardzo przystępny i ciekawy sposób. Uważam, że tacy ludzie zmieniają oblicze polskiej blogosfery – również przez to, że w tym co piszą są bardzo bezpośredni i ujawniają bardzo wiele informacji z własnego życia. Dzięki temu to, co robią, jest bardzo autentyczne i wzbudza zaufanie.

Nie oznacza to jednak, że BossBlog będzie biznesową wersją wyżej wymienionych blogów. Na pewno u mnie wpisy będą znacznie krótsze. Chciałbym, aby czytelnik w kilka minut mógł zapoznać się z interesującym go tematem, dlatego, jeśli jakaś kwestia będzie wymagała bardziej wyczerpującego omówienia, zostanie podzielona na mniejsze porcje.

Lubię portal inc.com oraz inne serwisy, które o biznesie piszą w sposób prosty i ciekawy. Ich cechą charakterystyczną jest najczęściej zwięzłość oraz duża liczba wypunktowań. Proste recepty sprawdzają się nie w każdej sytuacji, ale bywają doskonałą inspiracją. Dlatego u mnie także znajdziesz “5 sposobów na…” oraz “7 rzeczy, które powinieneś zrobić, aby…”. Nawet jeśli nie lubisz porad w takiej formie, postaram się Cię do nich przekonać 🙂

Możesz się spodziewać, że zakres tego bloga będzie krążył m.in. wg takich tematów:

  • jak organizować swój czas pracy?
  • jak wykorzystywać moc mediów społecznościowych i internetu w marketingu?
  • jak ustalać ceny produktów i usług?
  • jak promować firmę z wykorzystaniem bezpłatnych narzędzi?
  • o co chodzi z tym całym public relations?
  • dlaczego elastyczne formy zatrudnienia nie są złem wcielonym?

To tylko przykłady, a nie konkretne zapowiedzi, coś jednak z nich wynika. Na przykład to, że zamierzam pisać zarówno o sprawach rzadko poruszanych, jak i o tych wielokrotnie już omawianych w innych miejscach. Mam jednak nadzieję, że nawet w kwestiach związanych z od lat aktualnymi problemami przedsiębiorców i marketingowców, będę w stanie dodać od siebie coś nowego i świeżego.

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi wpisami, proponuję, abyś polubił na Facebooku profil BossBlogpl. Założyłem go, kiedy ukazywało się pierwsze wydanie mojego poradnika Sprytny Biznes (wcześniej profil miał taką właśnie nazwę).

Zapraszam więc do polubienia, czytania i komentowania! 🙂 A jeśli spodoba Ci się ten blog lub któryś z wpisów, będę wdzięczny, jeśli podzielisz się linkiem do niego ze znajomymi (choćby za pośrednictwem Facebooka).