Zauważyłeś, że mBank pobrał dziwnie dużo z Twojego konta? To znaczy, że przegapiłeś komunikat o podwyżce. W marcu 2021 roku opłaty poszły w górę. Sprawdź, ile zapłacisz.

Jeszcze do końca lutego, aby uniknąć opłat za kartę debetową wydaną do konta osobistego w mBanku, wystarczyło wykonać jedną płatność kartą w miesiącu. Teraz się to jednak zmieniło.

Opłata za kartę debetową w mBanku

Obecnie kartą trzeba zapłacić aż 350 zł miesięcznie. Nie jest to pewnie problemem, jeśli jest to Twoje główne konto bankowe. Jeśli jednak traktowałeś je jako konto dodatkowe, musisz używać karty częściej lub wydawać więcej, by uniknąć opłaty w wysokości 7 zł miesięcznie.

Opłaty za bankomaty i wpłatomaty

Jeśli korzystasz z usługi „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”, zapłacisz za nią już nie 7 zł a 9 zł. Wzrośnie także opłata za wpłatę gotówkową we wpłatomatach Euronetu – dotychczas było to 0,2 % wpłacanej kwoty (min. 2 zł) – teraz będzie to 0,5 % (min. 5 zł).

Droższe przelewy w mBanku

O 300% droższe są teraz przelewy wykonywane w placówkach – kosztują już nie 2 zł, a 6 zł. Dotyczy to wszystkich przelewów, włącznie z tymi wykonywanymi do ZUS i US.  Jeśli zechcesz wypłacić środki z konta oszczędnościowego, również zapłacisz 6 zł (opłata za pierwszy przelew w miesiącu). Wpłata i wypłata gotówki w placówce kosztuje 10 zł (wcześniej 9 zł).

Podwyżka opłat za karty kredytowe

To nie wszystko, ponieważ wyższe będą również roczne opłaty za karty kredytowe:

  • Visa Classic payWave – 100 zł (wcześniej 70 zł); zwolnienie z opłaty po przekroczeniu płatności 12 tys. zł w skali roku;
  • Visa Premium – 300 zł; zwolnienie z opłaty po przekroczeniu płatności 24 tys. zł w skali roku;
  • Visa Aquarius – 300 zł; zwolnienie z opłaty po przekroczeniu płatności 24 tys. zł w skali roku;
  • Mastercard Standard – 100 zł; zwolnienie z opłaty po przekroczeniu płatności 12 tys. zł w skali roku;
  • Mastercard Me – 100 zł lub 50 zł – niższa kwota po przekroczeniu 8 tys. zł w skali roku;
  • World Mastercard – 350 zł; zwolnienie z opłaty po przekroczeniu płatności 18 tys. zł w skali roku;
  • World Elite Mastercard – 1.200 zł (było 900 zł).

Pozostałe karty kredytowe Visa:

  • Opłata roczna wyniesie 100 zł, zwolnienie z opłaty po przekroczeniu płatności 12 tys. zł w skali roku.

Uważaj także na przelewy wykonywane z rachunku karty kredytowej. Minimalna opłata za taką transakcję to 6 zł, a przy większych kwotach 7% wartości przelewu. Wyjątkiem będą przelewy do US i ZUS – 3,5%, ale tu także minimalny koszt wynosi 6 zł.

Ile kosztuje kredyt odnawialny w rachunku?

Warto przypomnieć, że już w styczniu wzrosły opłaty za odnowienie kredytu odnawialnego w rachunku.

Wysokość prowizji za udzielenie, podwyższenie i odnowienie kredytu odnawialnego do większości kont osobistych wynosi obecnie od 3,5% do 5% kwoty kredytu, min. 99 zł. Wyjątek stanowią konta mKonto Aquarius i mKonto Intensive – tutaj minimalna prowizja wynosi 3,1% (pozostałe zasady takie same).

Szczegółowe informacje możesz znaleźć na stronie mBanku.

 

— Podoba Ci się ten wpis? —

Postaw mi kawę na buycoffee.to