Ponieważ w Polsce mamy setki tysięcy szefów – właścicieli małych firm, ale niewiele jest w sieci miejsc, z których mogliby czerpać informacje, inspiracje, czy też gdzie mogliby dyskutować na tematy związane właśnie z ich biznesami.

Mamy w Polsce świetne blogi dotyczące finansów osobistych, profesjonalne portale biznesowe dla menedżerów korporacyjnych, mamy wreszcie ciekawe strony na temat marketingu, ale znów – głównie w kontekście dużych marek.

A co z szefami, którzy tworzą ponad 99% (tak, to nie pomyłka!) polskiego biznesu? Czy jest w sieci jakieś miejsce dla nich?

Mój blog nie zapełni oczywiście całego zapotrzebowania, nie wypełni rynkowej luki – potraktujcie go raczej jako kamyczek do tego ogródka.

BossBlog to moje spojrzenie na biznes, marketing, public relations, social media, zarządzanie, finanse w małej firmie.

Zapraszam przedsiębiorców, twórców startupów (nie tylko tych technologicznych), a także osoby, które dopiero myślą o założeniu własnej firmy oraz freelancerów. Zapraszam także osoby, którym dobrze jest na etacie, ale które pracują przede wszystkim w małych i średnich firmach. Przedsiębiorczość to stan umysłu, a intraprzedsiębiorca to osoba, która będąc na etacie angażuje się w to, co robi, w nie mniejszym stopniu niż jej właściciel.

Jeśli należysz do osób, dla których praca jest ciekawą przygodą, a nie przykrą koniecznością, ten blog jest także dla Ciebie.

Pamiętaj, że biznes w Polsce w 99% tworzą ludzie tacy jak ja i Ty. Wielkie korporacje, choć wydaje się to nieprawdopodobne, ilościowo stanowią jedynie margines podmiotów gospodarczych. Prawdziwa siła gospodarki tkwi w milionach niewielkich firm i odważnych ludzi, którzy je tworzą.

Odnajdźmy w sobie tę siłę, niech stanie się motorem naszych działań na każdy dzień!